Minivolejbal 17.11.2022 Kolín

Na státní svátek jsme vyrazili skoro se všemi našimi dětmi do Kolína na 1.kolo krajského minivolejbalového turnaje. Tento turnaj byl pro nás především ve sbírání začátečnických zkušeností s minivolejbalovými zápasy, buď v nových kateogriích a nebo úplně s minivolejbalem. Nejmladší žlutáčci měla složená družstva z prvňáčků a hlavně především ze začátečníků. Jediná zkušená Káťa statečně bojovala, ale ostatní byli úplně na prvním nebo někteří „mazáci“ na druhém turnaji ve své kariéře 🙂 Pod vedením trenérky Lenky sice moc výher naše družstva nezískala, ale určitě získala mnohem větší přehled při hře, část dětí se zlepšila v pohybu na hřišti a všechny děti posbíraly zkušenosti, které se jim budou hodit do dalších turnajů. Z 12 družstev jsme nakonec odvezli z Kolína 9., 10., a 12. místo a příště se můžeme jen zlepšovat.

Červená družstva měla na starosti trenérka Mirka a začala tím, že je rozdělila podle dlouhodobého pozorování a zkoušení týmů na trénincích. Máme hodně dětí oranžových, ale chceme jim nechat možnost, získávat zkušenosti v těžkém červeném už nyní. Ani trenérka nečekala u oranžových výhry a po prvních zápasech se s tím začaly smiřovat i děti. Nebojte, výhry příjdou, hra co jste předváděly byla skvělá. Pro oranžové z toho bylo pouze 13.,14. a 15. místo z 15. Zkušenější červené děti ale na turnaji předváděly krásné výkony a umístění bylo krásné. Dáda s Viky Kr prohráli 2 zápasy ve skupině a už měli možnost hrát jenom o 7.místo, to si ale vybojovali. Krása a gratulace. Veliké překvapení bylo pro trenéry konečné umístění Izy se Šimonem. Věděli jsme už od Malého Jakubáčku, že jim to spolu jde, ale 2 prohry na celém turnaji a celkově 2.místo – výborný výsledek – gratulace. Izy si ještě odnesla ocenění pro nejlepší hráčku červeného minivolejbalu. Krása, gratulejeme. A teď ještě výkon Toníka s Luckou a Věrou. Toník předvedl famózní výkon, to co s holkama začátečnicemi dokázal a jaké míče dokázala uhrát, to bylo perfektní. Vybojovali si 10.místo. Největší přidanou hodnotou je, že dal holkám tolik elánu do hry, že snad si ho v sobě dlouho ponesou. Takže úkol, který měl Toník, zvládl na výbornou, a to ještě třikrát podtrženo.

Modrý volejbal byl pro naše děti zase novinkou. Loni ještě hrály červený. Takže věkem patří do zelené kategorie, ta se ale hraje jen na festivalu v lednu. Jinak musí hrát modrý. Trenérem modrých je již tradičně Honza a asi mu chtěly děti udělat radost a začaly 2 výhrami. Potom přišla série proher, ale v druhé části přeci jenom ještě jedna výhra padla. Takže celkem 3 výhry, 4 prohry a 5.místo z celkových 10 týmů. Občasné zaváhání v technice se budeme snažit na trénincích i nadále spravovat, ale těší nás jejich radost ze hry, kterou nám dávaly děti najevo. Proto to dělají a my jsme rádi, když to na dětech přímo i vidíme.

Chceme poděkovat rodičům, kteří s námi byli a jsme rádi, že jich bylo tolik. Jsme rádi, že své děti podporujete. Samozřejmě nemůže jet vždy každý, ale děti určitě mají radost, že Vás tam mají. A nám to také pomůže, Honza si 1 modré družstvo zvládne, ale Mirka by 6 červených nestíhala a Lenka 3 družstva žlutých začátečníků také ne, takže díky Vám. Jsme rádi, že Vás máme ……

You may also like...