Když trenér dostane nápad …..

tak se realizace nápadu může podařit, ale také nemusí. Nápad uspořádat mini víkendové soustředění jsme měli již před rokem, ale nějak se nám nedařilo najít vhodný termín a možná trochu i obavy nás od toho tak nějak odradily a soustředění nebylo. Ale protože dobré nápady se můžou realizovat třeba jenom v pozdějším termínu, došlo i na tento. A protože by to Mirka sama nezvládla, velice rádi se přidal samozřejmě Honza a také Jana. A protože náš nový mladý asistent měl tento víkend volno, tak se přidal k nám i Petr. V pátek na tréninku mohl pomáhat i Luky, takže oběma také díky. Od začátku, co jsme si zvolili nejvhodnější termín, který jsme v našem kalendáři viděli, tak nám padaly klacky pod nohy…….. Zvolený termín 30.9.-2.10.2022 jsme vyhlásili na schůzce na začátku září a těsně před tímto vyhlášením jsme se dozvěděli, že naše základní škola v té době vyhlásí ředitelské volno, no to nás neodradilo, kdo chce, tak přijde. Další překážkou bylo, že nám ale vůbec nedošlo, že v tomto termínu bude probíhat druhé kolo voleb do senátu. Hned jsme zkusili vyjednat s vedením obce, že by se volební místnost přesunula ze sálu do dámské šatny a další překážka byla odstraněna (děkujeme za ochotu). Když už jsme si mysleli, že nic nebrání akci uspořádat a měli jsme přihlášeno 17 dětí a přípravy na akci v plném proudu, tak se nám 1 dítě odhlásilo kvůli nemoci – to ještě bylo v pohodě, s tím se počítá. Ale když přišli ani ne týden před akcí další 3 odhlášky v podstatě bez důvodu, tak už jsme začali ztrácet vnitřní klid a lekli jsme se, že to bude průšvih. Nabídli jsme účast na soustředění i mladším dětem a v jednom případě jsme byli úspěšní, takže 14 účastníků bylo připraveno. Naštěstí byla dohoda s dodavatelem obědů výborná, takže úpravu počtu obědů jsme mohli poslat ještě v pátek. Ale po těch všech překážkách, jsme se trochu obávali. Naštěstí z nás obavy spadly hned v pátek po tréninku, který byl zaměřen na techniku. Skupina těchto 14 dětí pracovala naprosto výborně a z dětí vyzařoval klid, spokojenost a radost z možnosti se této akce zúčastnit. Volební komise byla příjemná a občasný hluk nám prominula, pár lidí, kteří chtěli jít volit k nám do sálu, jsme poslali do správné místnosti a vše probíhalo úplně bez problémů. Stejně tak i první noc.

Druhý den jsme měli nabitý program. Po snídani (děkujeme maminkám za buchty, které nám upekly) jsme začali tréninkem na rozběhání a plynule jsme z něj přešli na trénink s Lenkou (které mockrát děkujeme), která s dětmi dělala kompenzační cvičení a děti si vyzkoušely srovnat svoje tělíčka. Dál bylo na programu se jít podívat na zápas našich můžu, kteří měli na antuce svoje poslední podzimní mistrovské utkání v krajské soutěži a děti se alespoň podívaly, jak vypadá šestkový volejbal, děti zkoušely mužům i fandit a některé děti jim i nadšeně běhaly pro míče, což mužům určitě nevadilo 🙂 Po obědě nás čekal odpolední trénink, kde opět děti pracovaly na zlepšení techniky. Trénink vedl Albert a také jemu patří velké díky. Navečer jsme měli další program, kdy jsme se přesunuli na sportoviště na televizi a fandili jsme na dálku do Holandska našim reprezentantkám. Fandili jsme výborně, české ženy vyhrály 3:1 nad Kolumbií. Druhá noc probíhala také bez problémů a už nás čekal jenom třetí a poslední den.

V neděli jsme po snídani začali zkráceným tréninkem, a to protože nás lákalo slunečné počasí. Šli jsme s dětmi na procházku k rybníku, ale počítali jsme s tím, že byl dopoledne v plánu druhý trénink s Lenkou, takže včasný návrat a další část kompenzačních a koordinačních cvičení se opět vydařila. Místo turnaje jsme po obědě hrály směs zápasů, kde právě děti ukázaly, že nejde o to hrát s nejlepším kamarádem, ale i když hraje chlapec s holčičkou, která je začátečníkem, tak se může zápas vydařit, už jenom přístupem a nevzdáním se po pár nevydařených míčích.

Závěrem musím zopakovat zprávu ze skupiny z whatsaapu – protože ta platí a poděkování našim dětem je na místě:

Děkujeme dětem za účast na našem prvním mini podzimním soustředění. Musíme všechny děti pochválit, byly báječné, hodné, snažily se a pracovaly na sobě. Spolupracovaly spolu a nás jenom svým chováním a přístupem potěšily.

A tak ještě závěr ne …… i když to většinou nedělám, tak tentokrát jmenovitě pochvaly pro děti (alespoň jedna pro každého) – i když jedničku mají všichni (je to hlavně pro rodiče, oni vědí 🙂 :

Vítek – podpora spoluhráčů-začátečníků byla opravdu obdivující

Dáda – obrovské zapracování na technice útočného úderu

Anička – dohnala toho strašně moc, protože letní soustředění ji chybí, ale její snaha se zlepšovat ji tentokrát velice pomohla

Toník – stále se zvyšující jistota jak v odbití prsty, pohybu pod míč, tak i útočného úderu

Viky Kr – sobota i neděle spokojená Viky, která se usmívá, i když se s technikou musí někdy ještě poprat, tak jde znovu a znovu, až se to povede

Lucka – dnes, 2.10.2022, Lucka hrála poprvé červený minivolejbal – skvělé (myšleno, že to byl opravdu červený minivolejbal)

Kačka – i když mohla trénovat pouze házení, stále se snažila i o odbití míče prsty (úspěšně se snažila)

Šíma – i po prohraném míči se Šíma usmál (víc není potřeba, že Míšo)

Anabelka – obrovská snaha se zlepšovat v technice z ní dělá jednu z výborných hráček

Laura – skvělý pohyb pod míč a zpracování míče – super !

Eliška – klidná a tichá slečna, která se ale neustále snaží se zlepšovat

Viky Ku – sluníčko našich tréninků, vždy velice rychlá a tím dožene nějaké chybky, které určitě časem odstraníme

Věruška – obrovské zlepšení v odbití prsty – hra bude až časem, ale Věruška jde správným směrem a začíná se opravdu zlepšovat

Nelinka – naše nejmenší a úplný nováček – zlepšila se úplně ve všem a ještě musím zdůraznit její dobrou schopnost komunikovat s trenéry (na čerstvých 6 let)

(Snad mi jmenovité pochvaly prominete a kdybych mohla, tak ke každému napíši tentokrát odstavec, ale jsme všichni trenéři tentokrát tak s Vašimi dětmi spokojení, že jsme se neudržela a sepsala alespoň toto)

https://photos.app.goo.gl/Vn66E9A8XoUdTLKu5

You may also like...