Malý Jakubáček – 4. ročník (17.9.2022)

V sobotu 17.9.2022 jsme uspořádali na víceúčelovém hřišti v Jakubě 4.ročník minivolejbalového turnaje – Malý Jakubáček. Pochvala pro všechny zúčastněné děti, velké díky všem rodičům, kteří se zapojili k pomoci a také našim dospělým volejbalistům, kteří se postarali o rozhodování zápasů a nejen to. Tento rok rozhodovaly zápasy opět i naše děti, které nám z minivolejbalu odrostly. DĚKUJEME VŠEM. VAŠÍ POMOCI SI VÁŽÍME

Co jsme dnes zvládli v číslech – 44 týmů – 11 hřišť – 16 rozhodčích – 4 kategorie – 1 mikrofon – 9 Církvických týmů – 8 volejbalových oddílů – 105 minivolejbalistů – 19 Církvických minivolejbalistů – 42 našich míčů – 22 odehraných kol – ??? počet diváků

Turnaje se zúčastnilo 44 družstev ve 4 kategoriích barevného minivolejbalu (asi 1 možná 2 minuty jsme uvažovali o zelené kategorii, ale tak odvážní nejsme).  Pozvali jsme 7 spřátelených oddílů, opět se nám vrátil oddíl z Chvaletic (👍🏻) a nově jsme pozvali týmy z Peček a Líbeznic. Již tradičně k nám přijely týmy z Čáslavi, Kutné Hora, Dobřichovic a Kolína. Samozřejmě přivítáme i další oddíly, když si najdou naši pozvánku a přihlásí se. O 4 družstva jsme překonali účast družstev z roku 2020 (40) a 2021 (40). V roce 2019 bylo týmů jen 28. Kapacitně jsme schopni zvládnout až 64 týmů (16 v každé kategorii), ale kapacita nebyla zdaleka dosažena. Takže pokud nebude náš turnaj ovlivňovat útok různých viróz a nastydnutí, tak se budeme příště těšit na naplnění možné kapacity. Objednávka počasí tentokrát vůbec nevyšla a vlastně k nám bylo počasí nakonec milosrdné, protože dny předtím, odpoledne po turnaji a dny po po turnaji bylo počasí ještě mnohem horší. O úvodní slovo se postaral pan starosta (děkujeme) a předal další počínání do našich rukou, o které jsme se skvěle jako tým TJ Církvice postarali. Nutno uznat, že loni bylo lidiček, které přispělo svojí pomocí více a doufáme, že příště se zase přihlásí k pomoci více našich příznivců. Ale těm co pomohli, mockrát děkujeme a nedá se úplně jednoduše vyjádřit (rozhodně ne slovy), jak si Vaší pomoci vážíme (děkujeme mockrát). Pořádáme turnaj 1x ročně, takže jsme vlastně každoročně takoví amatéři, ale učíme se z vlastních chyb a snažíme se turnaj dělat nejlépe, jak umíme. Pochvaly, které chodí z domácího prostředí i ze zúčastněných oddílů, jsou naprosto úžasné a díky nim máme sílu do další práce s našimi malými volejbalisty.

Letos jsme měli sice jen 1 umístění na „bedně“, ale všechny výkony dětí byly na pochvalu a uznání. Jsme velice pyšní na naše děti. V kategorii žluté bylo 12 týmů a naše děti braly 6. a 12. místo. Oranžová kategorie měla také 12 týmů a naše děti byly 1., 4., 9. a 12. V červených bylo 11 týmů a děti braly 4. a 6. místo. A v modré kategorie, kterou tvoří ti nejstarší, bylo 9 týmů a skončila pro nás 7. místem. Ale je teprve začátek sezóny a některé děti si svoje kategorie vyzkoušeli poprvé a i když máme jen jedno vítězství na turnaji, tak vyhrát jakýkoliv zápas v nové kategorii hned na prvním turnaji je úspěchem. Letos jsme reprezentovali opět ve všech kategoriích. Děti hrají volejbal rádi a my je rádi trénujeme. Vítězem jsou určitě všechny děti, které se turnaje zúčastnily a přišly hrát. Nejmenší mají radost z každého bodu, samozřejmě jsou smutní, když se nedaří, ale ta radost z těch vyhraných bodů za to stojí. Nejstarší děti už nás opouští a nastupují do větších oddílů, kde můžou hrát za mladší či starší žactvo a my jsme na ně náležitě pyšní. Takto jsme předali již 9 našich děvčat a chlapců.

Turnaj jsme znovu obohatili o speciální kategorii, a to vyhodnocení nejlepších hráček a hráčů v jednotlivých kategoriích. K hodnocení jsme vyzvali trenéry ze všech oddílů, aby během dne vybrali ve všech kategoriích dle nich nejlepší hráče a hráčky. A rozhodčí mohli vybrat nejlepší ve své kategorii, kde řídili utkání. V 8 kategoriích měly být oceněny děti napříč všemi oddíly. I naše děti byly v užším výběru a v oranžovém si naše slečna a v červeném náš chlapec ocenění odnesli. Některým to uniklo opravdu o malý kousek.

Čtvrtým ročníkem si myslím, že se již stává náš turnaj tradičním a v této tradici chceme pokračovat. Příští ročník bychom zase chtěli v září uspořádat a doufáme, že nás opět přijdou podpořit i naši kamarádi, sousedé, učitelé, příznivci, podporovatelé a nebo jen ten, kdo půjde prostě okolo. Kdyby někdo uměl říct, který víkend v září bude nejhezčí počasí, hned si ten termín rezervujeme.

Turnaj proběhl za podpory Obce Církvice a naší TJ Církvice. Přihlásili jsme se do projektu BOMBUS – rozdáme milion tyčinek a ty jsme měli pro účastníky akce k dispozici. Snědli se do posledního 😊

Ve fotogalerii je přidán odkaz na fotogalerii. Ale bohužel letos nám chyběla slečna fotografka, tak jsou to jen momentky …

https://photos.app.goo.gl/3fZsL4uNduajxxqt8

Pořadí družstev v turnaji:

PořadíŽlutíOranžovíČerveníModří
1.Líbeznice ACírkvice CDobřichovice BPečky
2.Čáslav ALíbeznice CDobřichovice CSVBC A (Dobřichovice)
3.Kutná Hora B PečkyKolínChvaletice
4.Kolín ACírkvice ACírkvice BLíbeznice
5.Kolín BLíbeznice AČáslav CSVBC B (Dobřichovice)
6.Církvice ADobřichovice BCírkvice AČáslav A
7.Kolín CLíbeznice BKutná Hora BCírkvice
8.Líbeznice CDobřichovice ADobřichovice AKutná Hora
9.Líbeznice BCírkvice BČáslav AČáslav B
10.Čáslav BKolín AKutná Hora A
11.Kutná Hora AKolín BČáslav B
12.Církvice BCírkvice D

Anketa nejlepších hráček a hráčů:

KategorieNejlepší hráčka turnajeNejlepší hráč turnaje
ŽlutáAnna Pšeničková (Líbeznice)Matouš Linhart (Čáslav)
OranžováEliška Laczková (Církvice)Jindra Kos (Líbeznice)
ČervenáEma Pánková (Kolín)David Veselý (Církvice)
ModráAdéla Kozáková (Pečky)David Sirůček (Chvaletice)

You may also like...