Soustředění 2022

Pro letošní soustředění se nám povedlo rozšířit okruh pozvaných členů TJ Církvice a soustředění (mimochodem již 7.) jsme uspořádali pro členy oddílu míčových her a pro členy oddílu stolního tenisu. Akce byla podpořena obcí Církvice a dále jsme využili prostředků od MŠMT z projektu Můj Klub 2022. Soustředění se mělo zúčastnit 31 dětí a 5 vedoucích, ale vzhledem k onemocnění dvou dětí, se soustředění zúčastnilo jen 29 dětí. 7 účastníků stolního tenisu, 22 účastníků míčových her. Nejstarší svěřenec minivolejbalu, který minivolebalu odrostl, se zúčastnil tréninkových jednotek jako asistent trenéra a klobouk dolů, na trénincích se mu v nové roli velmi dařilo. Ale nyní k dětem, nejdříve k našim minivolejbalistům. Toto soustředění bylo ve znamení deště a vzhledem k trénování ve venkovním prostředí, musela naše trenérská skupina 3 trenérů a jednoho asistenta snažit tréninky nahradit a trénovalo se 4 tréninky na pokojích. Asi se to povedlo, protože děti byly spokojené a sportovaly plní nadšení a elánu. Nešlo využít tolik míče, tak jsme se věnovali dalším potřebným činnostem. Rozhodně jsme děti o nic neošidily. Od středy se mohlo zase začít trénovat naplno venku a děcka začala každým venkovním tréninkem růst, už se moc těšíme na sezónu, protože se budou určitě i dále zlepšovat a vše jim půjde lépe a lépe. Skupina stolního tenisu měla zajištěnou halu, takže tato skupina zvládla všech 9 plánovaných tréninkových jednotek bez jakéhokoliv omezení.

Během soustředění probíhá celosoustřeďová hra, kdy děti jsou rozděleny do družstev a společně bojují. Kapitány se tentokrát stali svěřenci stolního tenisu a bylo vytvořeno 5 družstev po 6ti dětech (jedno po 5 dětech). Děti společně pojmenovala svá družstva: Hackeři, Kečup, Lidi, Býci a Nemáme zájem. Hned v sobotu po příjezdu děti začaly sbírat body do celosoustřeďové hry a soutěžily ve skoku do dálky, v přeskocích přes švihadlo, v člunkovém běhu, v tzv. přespolním běhu a volejbalisté v pinkání nad hlavou a stolní tenisté v pinkání na pálce. Tyto soutěže se opakuji i na konci soustředění. Dále jsme zařadili soutěž na stanovištích, kde děti ve skupinách plnily 7 úkolů a velice zdařile je plnily. A další naší oblíbenou a pravidelnou činností je lesní štafeta našich družstev. Kdy se děti řítí lesem a skoro 2,5 km ve svých týmech zdolají za 12 minut a pár vteřin k tomu. Jednou z částí, ale velice důležitou, je plnění různých úrovní školky přes švihadlo či děti skáčou gumu. My vedoucí nestíháme počítat či kontrolovat, jak mají děti snahu se zlepšovat a tyto 2 aktivity plnit.

V pátek se odehrály závěrečné turnaje a večer byly vyhlášeny celkové výsledky, jak turnajů, tak i celosoustřeďové hry.

Děti byly celý týden spokojené, usměvavé, při soutěžích do toho daly všechno a snažily se. Ve družstvech či tréninkových skupinkách krásně děti spolupracovaly, a to , proč to pro děcka děláme, bylo naplněno. Děti děkujeme …..

Tým trenérů (vedoucích)

You may also like...