Celostátní kolo minivolejbalu v Praze – 18.-19.6.2022

Přihlásit naše děti na celostátní kolo se stalo již pravidlem a k účasti na turnaji zveme děti, které si svoji účast zaslouží, a to účastí na trénincích či turnajích a výkony, které nám během roku předvádí. Vzhledem k tomu, že nám turnaj kolidoval s turnajem v Chlumci, poslali jsme do dvoudenního maratonu pouze 2 družstva žlutých (nejmenších), 1 družstvo oranžových, 1 družstvo červených a 1 družstvo modrých dívek.

Počasí nám sice přálo, ale teploty se zrovna tento víkend dostávali k tropickým hodnotám. Takže poklona všem dětem, protože dokázaly najít síly a v obrovském horku odehrát všechny svoje zápasy. Pro trenéry byl výkon vydržet vůbec na slunci jen fandit a děti na umělce, která to teplo v sobě drží, předváděly výkony, které mnohdy zasloužily potlesk a skoro vždy pochvalu.

Na těchto celostátních kolech je úroveň minivolejbalu na velice slušné úrovni a potkávají se zde opravdu nejlepší týmy z republiky, které se minivolejbalu věnují. Proto naše výsledky jsou skvělé. Nejmladší žlutí získali nejlepší umístění z našich týmů, a to 6.místo (Viky Kutílková a Vítek Malimánek) a 7.místo (Danda Lacina a Dany Pogorilyi) z celkových 32. týmů.

V oranžové kategorii se nám zrovna úplně výsledkově nedařilo, ale hra chlapců byla slušná a trenéři byli spokojení s předvedeným výkonem. Pro Dádu Veselého a Šímu Valeše 29.místo z 38 týmů.

Dále je zase pro trošku starší děti kategorie červená a v té nás reprezentovali Artur Pohorilyi a Bára Huber. Statečně v horku bojovali, zda by se nepodařilo získat umístění v první desítce, ale v počasí, ve kterém se nedalo na slunci ani stát, natož hrát, tak vybojovali místo 14 z celkových 41 družstev. Ale při turnaji předvedli velice dobré výkony. 14.místo je krásné.

A závěr jsem si nechala pro modrá děvčata, která tento turnaj měla jako rozloučení s minivolebalem a částečně i s naší TJ, protože budou dále ve volejbale pokračovat již v žactvu, a to u nás nemáme. Takže jejich další volejbalové kroky budou pokračovat do Kutné Hory. Jsou to ale děvčata, která u nás začala ve školce a předat je dále, je pro nás ctí a jsme na ně pyšní. Děkujeme děvčata za všechny roky reprezentace naší TJ a přejeme hodně volejbalových úspěchů v dalších letech. Na závěr nás reprezentovala děvčata výborně a z Prahy si odvezla 9. místo z 44 zúčastněných dívčích družstev. Takže Adri Doubravová, Adélko Vavřičková, Karčo Nývltová. Děkujeme.

Tentokrát jsme neměli žádné reprezentanty v zelené barvě, protože zrovna tento ročník máme bohužel prázdný, ale v turnaji bylo 16 zelených družstev a zatím ještě nikdy jsme neměli modré chlapce, kterých bylo 17 družstev. Celkem tedy na turnaji 188 zúčastněných družstev, to může být odhadem kolem 500 dětí.

You may also like...