Turnaje na jaře

Trochu jsme zanedbávali info z turnajů, za to se omlouváme, ale alespoň malé shrnutí našeho jara u minivolejbalistů:

Prvním jarním turnajem bylo 3.4.2022 třetí kolo krajského přeboru v minivolejbale. O tom jsme zvládli napsat a dále……..


Dalším turnajem bylo finále minivolejbalu 8.5.2022 v Mělníce, kde má nárok na účast jen po jednom družstvu z oddílu v každé kategorii. Nárok na přidané družstvo mají oddíly, které během roku dosahovaly dobrých výsledků. To se nám dařilo, takže byla pro nás získána možná účast 2 žlutých družstev, 2 červených družstev a 1 družstva modrých dívek. Zúčastňují se družstva z celého kraje, takže je zde mnohem větší konkurence. Bohužel se z důvodu účasti syna na Mistrovství ČR mladšího žactva nezúčastnila turnaje trenérka Mirka a do Mělníka děti odjely bez ní. Takže ví o hře dětí pouze z vyprávění. Modrá děvčata hrála poprvé pouze proti týmům děvčat a skončila na 9. místě z celkových 22 týmů. V červené kategorie se nám až tolik nedařilo a děti skončily na 14. a 27. místě z 28 zúčastněných týmů. Žluté děti sice nepotvrdily svá vítězství z krajských kol, ale ne vždy se zadaří, takže 10. a 12. místo z 25 zúčastněných není sice průšvih, ale třeba příště budeme zase atakovat první místa. To nás baví víc 🙂 I když je důležité, že děti i rodiče byli spokojení.

V květnu jsme se přihlásili na další turnaj, a to 22.5.2022 na první ročník beach minivolejbalu. Žlutí a červení hráli svoje zápasy v Kutné Hoře a modrá děvčata byla pozvána do Nymburka. Děti na turnaj odjely bez jakéhokoliv tréninku, protože beach hřiště v Církvici bohužel nemáme, ale říkali jsme si, že ro srandu to bude super, ať si to děti vyzkouší. Na turnaj nám děti podle zájmu přihlásili rodiče a my jsme podle toho přihlásili u pořadatelů. Celkem 1 modré, 3 červené a 3 žluté. V Nymburku se děvčata v modré kategorii umístila na 9.-16. místě. V červené kategorii bylo těžké se dostat pod míč, když to trochu dělá problém na antuce, tak v písku to bylo ještě více znát 🙂 Ale výsledky celkem slušné 8. 14. a 17.místo ze 17 zúčastněných. Ve žluté kategorii jsme byli tentokrát nejúspěšnější, kde jsme málem mohli mít přeborníky kraje v beachminivolejbalu, ale druhé místo je také krásné. Takže žlutí: 2., 8. a 9. místo z 14 zúčastněných.

Dalším turnajem byla Chlumecká lentilka, pořádaná 18.6.2022 v Chlumci nad Cidlinou. Na tento turnaj jsme se přihlásili poprvé a chtěli jsme tam vyrazit se všemi dětmi, ale přihlášky jsme museli ponížit, protože se část dětí ve stejném termínu zúčastnila celostátního kola v Praze. Do Chlumce tedy vyrazila polovina trenérů – Jarda s Honzou – a 3 družstva žlutých, 1 družstvo oranžových a 1 družstvo červených. Obrovské horko děti zvládly a na turnaji statečně bojovaly. Červené děti braly 8. místo z 12 zúčastněných, oranžové děti 11.místo z 16 zúčastněných a žluté děti 4., 7., a 9. místo z 11 zúčastněných. Úroveň hrajících soupeřů byla velice slušná, takže naše umístění jsou tím cennější. Dále je velice cenná radost dětí ze hry a jejich nasazení.

Ještě nás čeká zhodnocení celostátního kola v Praze, potom poslední tréninky sezóny a 2 měsíce prázdnin. Aby se dětem až tak nestýskalo po nás trenérech, tak na konci srpna se na ně těšíme na soustředění.

You may also like...