3. kolo krajského přeboru v barevném minivolejbalu -3.4.2022 v Kolíně

V neděli 3.4.2022 jsme se v Kolíně zúčastnili dalšího kola krajského přeboru naší soutěže. I přes komplikace, především způsobené nějakou střevní virózou, jsme odjeli s plným počtem přihlášených družstev, tj. 1 modré, 5 červených a 5 žlutých.

Rozdělení do týmů jsme se rozhodli dětem sdělit až v neděli v Kolíně, od pátku se událo tolik změn, že to byla správná volba a děti tuto informaci vzaly v pohodě a začaly bojovat v turnaji o nějaký dobrý výsledek. Zase jsme to rozdělili trochu jinak, i když jsme původně chtěli ještě více zamíchat sestavami, tak zase příště.

Modré družstvo našich děvčat začalo na turnaji výborně, a to jim vydrželo až do předposledního zápasu, kde bohužel děvčata prohrála o 3 bodíky s Kolínským A, ale to bylo jediné zaváhání a poslední zápas byl zase vítězný. I tak jediná prohra nás připravila o zlato a děvčata odvezla 2. místo z 12 týmů. Obrovská gratulace a pochvala za předvedený výkon.

V červené kategorii jsme měli 5 týmů také z celkových 12 týmů. Zde je pořád znát, že většina našich týmů je tvořena dětmi oranžovými, i když se děti zlepšují každým turnajem. Bohužel ráno odpadl jeden hráč a museli jsme překopat celé rozdělení týmů a od žlutých jsme si půjčili Vítka, který byl schopen si červený zkusit zahrát, i když je věkem ještě žluťáček. Nakonec jsme z Kolína odvezli 4., 7., 8., 9. a 11. místo. Ale hlavně u těch mladších bylo vidět obrovské zlepšení a od výher je dělí jen získání herní jistoty. Takže za trenéry je u červených týmů spokojenost, i když bedna dnes nepadla.

Ve žluté kategorii jsme také měli 5 týmů, ale celkem se turnaje zúčastnilo 13 týmů. A v této kategorii jsme si herně jistější, děti už jsou natolik zkušené, že trošku ztratí soustředění na hru a zbytečně si můžou prohrát zápas. Dneska se to potvrdilo a finálová skupina byla napínavá až do konce, kde o prvním místě rozhodovali setinky – a to 1,1724 proti 1,1515 v poměrech bodů – takže opravdu minimální rozdíly ….. 🙂 …… Tentokrát to dopadlo lépe pro Danyho s Karinkou a Viky s Aničkou s jedinou prohrou na turnaji zůstaly těsně za nimi. No ale teď to umístění, které děti vybojovaly: 1., 2., 4. 10. a 12. místo. Nutno ještě dodat, že naše E bylo složeno z našich nejmenších holčiček, kde Gertička má za sebou teprve pár tréninku a zlepšovala se každým zápasem a Kačenka se v sobotu večer naštěstí navrátila ze stavu nemocných.

Vzkaz pro děti: Bez tréninku byste nikdy na turnaji nebyly úspěšní. Děláte nám obrovskou radost, vydržte a sportujte dál. Jste veliké šikulky.

You may also like...