Středočeský festival minivolejbalu – Neratovice, 22.-23.1.2022

Ve dnech 22. a 23.1.2022 proběhl v Neratovicích festival minivolejbalu. Oproti krajským kolům se na festivalu potkávají týmy z celých středních čech a hraje se zde minivolejbal ve všech kategoriích minivolejbalu. V závislosti na epidemické situaci byl počet účastníků oproti minulým ročníkům omezen a vzhledem ke zhoršené epidemické situaci v době konání bylo i hodně družstev odhlášeno těsně před konáním turnaje.

Naše TJ Církvice přihlásila v modré kategorii tým děvčat, v zelené kategorii bohužel nemáme žádné svěřence, takže jsme žádné družstvo přihlásit ani nemohli. V červené kategorii 2 družstva, v oranžové kategorii také 2 družstva a ve žluté jsme přihlásili 3 družstva. Nominovali jsme z našich svěřenců děti, kteří se turnaje měly zúčastnit. Vše vypadalo nadějně, ale i nás zasáhla nějaká viróza a částečně i karanténa a museli jsme družstva odhlašovat. Vzhledem k velkému hledišti v hale, se akce mohly zúčastnit i rodiče a někteří viděli hrát děti po dlouhé době. A jak víkend probíhal …..

Nezačali jsme zrovna ideálně, dokonce spíše smutně. Modrá děvčata z důvodu nemoci se turnaje bohužel nezúčastnila a jejich účast jsme v pátek museli zrušit.

Červená družstva se ještě v pátek chystala, ale bohužel zase zasáhl covid a my jsme museli snížit počet ze 2 na 1 kvůli karanténě. Tím se ještě karta nezačala obracet, protože se bohužel dětem turnaj nevydařil a děti skončily na 22.místě z 29 zúčastněných z celého kraje. Věříme, že děti se budou snažit na trénincích, aby byl výsledek a hlavně pocit ze hry lepší. Držíme jim pěsti. Určitě to příště lepší bude.

V neděli pokračoval turnaj oranžovou kategorií, kde pro změnu zasáhly nemoci, ale než jsme odhlásili další družstvo, tak jsme zkusili sehnat náhradníka a povedlo se. V neděli v 6:30 jsme vyjížděli s 2 družstvy oranžových dětí. Z 20 účastníků jsme brali 18. a skvělé 4.místo. Veliká pochvala pro děti, hrály hezky a dodržovaly to, co se na tréninku učíme. Díky za to. Družstvo B se muselo vypořádat s tím, že spolu hrály uplně poprvé a dokonce Tom hrál poprvé oranžový minivolejbal. Patří ještě do žluté kategorie. Hra vypadala dobře a některé prohry byly pouze o 1 bodík. Družstvo A nám předvádělo krásnou hru, akorát už s těmi nejlepšími se nedařilo vybojovat ty důležité bodíky, ale i technicky na tom byly dobře a hra vypadala velmi dobře.

Poslední kategorií byla žlutá kategorie, kde také díky rychle reakci náhradníka, jsme nakonec mohli mít alespoň 2 družstva. Protože z původních 7 dětí, nám v sobotu vypadly 2 kvůli karanténě a 2 kvůli nemoci. Nakonec tedy 2 týmy a ve výsledcích 4. a 9. místo z 28 účastníků. To je výborný výsledek a stejně jak u oranžových, veliká pochvala dětem. Byly šikovné a hrály dobře. Družstvo B prohrálo v závěrečném pavouku jenom první zápas a pak už všechny další děvčata vyhrála. Družstvo A bohužel na konci pavouka udělalo nějaké chybky a na ty nejlepší týmy to už nestačilo. Ale umístění jsou pro obě družstva skvělá.

Jedna z reakcí zúčastněných rodičů:
Přidávám se k pochvale😊. Všichni hráli s nasazením, přemýšleli hlavičkami a krásně se na ně koukalo. Skvělá práce 🥰👏👏👏 Máme být na co pyšní☺️. Dětem moc gratuluji 🥳


https://photos.app.goo.gl/bXSxzy4PSX8M3tza8

You may also like...