2. kolo krajského přeboru v barevném minivolejbalu -19.12.2021 v Kolíně

V tomto kole se mohlo zúčastnit turnaje všech 11 přihlášených týmů. Marodka byla minimální a pár omluvenek bylo, ale pořád se to dalo rozdělit tak, aby mohla naše soutěž pokračovat s účastí našich 5 žlutých, 5 červených a 1 modrého týmu.

Tyto turnaje jsou pro nás jako trenéry důležité z několika hledisek. Vždy nás to někam posune a můžeme s dětmi pracovat lépe na tom, v čem chybují či mají nedostatky. Tentokrát se nám ještě podařilo zapojit další prvek, kdy jsme zkusily nějaké týmy postavit jinak a dokonce i jeden tým tak, kde zkušenější hráč pomůže se lépe zapojit méně zkušenému spoluhráči. Nikoho nebaví přijít na hřiště a prohrávat jeden míč za druhým a jen podávat míč soupeři, tak tento prvek budeme zařazovat asi častěji. Méně zkušenému hráči to pomůže se více ve hře zapojit a právě nepodávat jen míč soupeřům. Pro zkušenějšího hráče je to zkušenost, kdy musí vzít zodpovědnost více na sebe a svému kamarádovi či kamarádce pomáhat. Tentokrát se této role ujmul Dáda a má ode mě osobně obrovskou pochvalu. Doufám, že to ocení i Kačka, která si díky Dádovi mohla některé zápasy hezky zahrát. A dá ji to elán do dalších tréninků, aby mohla být příště klidně ona, tou zkušenější hráčkou, rozhodně na to má.

Ale ke zhodnocení celého turnaje, který zase považujeme za velice úspěšný a neberte to jako klišé, bylo to opravdu tak. 11 vedoucích týmů dostalo na starost ráno připravená děcka a pustili jsme se všichni do bojů o nejlepší umístění. Tímto také našim pomocníkům mockrát děkujeme. A děkujeme i za dovoz dětí.

Modrá děvčata tentokrát zaznamenala nevýhodu, kdy hrají proti chlapcům ve stejném věku a je to pro ně o to těžší. Bohužel s chlapci z Kolína tentokrát děvčata prohrála a patří jim krásné 4. místo z 9 týmů. Pro nás je výhrou, že porazila všechny týmy děvčat. Uvidíme, jak si děvčata povedou, až se potkají na festivale či ve finálovém kole jenom s týmy děvčat. Tam již jsou modré kategorie rozdělené. Mimochodem připomínám termín festivalu 22.-23.1.2022

5 červených družstev jsme skládali z počtu 11 dětí, takže trenéři moc možností nemají. Některého hráče by potřebovali například třikrát, ale bohužel je pořád jen jeden. Jak je již psáno výše, tak jsme tentokrát zkusili rozdělení trochu jinak a určitě nás to jako trenéry obohatilo. Kdy například úplný začátečník, když se snaží se dokáže dostat nahoru jen svou pílí, kdy zkušený hráč se naopak spolehne na spoluhráče a nechá všechny míče zachraňovat jeho. Kdy když vyhráváme, tak máme úsměv a když se nám nedaří, tak hlásíme, já už hrát nechci – bohužel střídání možné není …. Hráč musí vydržet a podle toho to tak vypadá. Kdy si i dokážeme vyčítat balony, které ale byly třeba toho hráče, co to vyčítá …… a teď pozitivněji …. vidíme také, jak se děti snaží, jak se těší z toho, že zápas vyhrají nebo vyhrají turnaj, ale dokážou se radovat i po vyhraném míči a se spoluhráčem se pochválit či si alespoň tlesknout. U všech dětí bylo vidět, že na čem jsme celý měsíc pracovali, se na hře určitě projevilo, i když ne 100%, ale snaha o to byla. A co jsme včera také viděli, bylo, že naše červené děti dávaly většinu podání a to jim přineslo také hrozně moc bodíků. Takže pochvala a hlavně vydržet, červený volejbal je těžký a musí se přeprat.

Tentokrát bylo v Kolíně pouze 8 týmů – z toho 5 z Církvice a 3 z Kolína. Určitě se všechny naše děti snažily (až na pár chvilek, kdy se nedařilo již delší dobu) a snažily se až do konce turnaje. Čekalo je 7 zápasů. Nejlépe si s turnajem poradil tým A – Artík a Bára kdy naše děti neměly tentokrát konkurenci a vyhrály všechny zápasy. Veliká pochvala, ať se daří i dál. Další náš tým byl pořád ještě na bedně, a to na 3. místě – Tonda, Ondra a střídající Lucka. Hned za nimi na 4. místě Matěj s Honzou, na 6. místě tým Dády a Kačky a na 8. místě Izy s Viky, které se to opravdu snažily přeprat až do konce. Určitě to do příště zase bude lepší.

Žlutých týmů přijelo či přišlo do Kolína celkem 10, z toho bylo 5 našich. Zde jsme si potvrdili, že pro menší děti potřebujeme střídání, protože jsou v odpolední části unavené a již hra není na takové úrovni jako ráno, kdy jsou plní sil. Když to vezmeme z druhé strany, tak náš tým C – Kristýnka, Eliška byly sice až na 8.místě, ale hra byla velice kvalitní, takže příště to bude už jen lepší. Tým E – Kačenka, Karinka skončil na 6. místě – také moc dobrý výsledek. Tým D – složený z Aničky, Šimona Kutílka a Patrika vybojoval krásné 4.místo. A posledním zápasem turnaje se rozhodovalo o 1.místě mezi našimi týmy A a B. Kdy zápas skončil 14:13 pro B. Takže Viky s Vítkem tentokrát 2. místo a 1.místo pro Dana s Danym. Velice vyrovnaný zápas, trochu ovlivněný únavou a podle výsledku je vidět, že máme děti velice snaživé a i dobře připravené. Dan s Danym bez prohry za celý den a Viky s Víťou prohra úplně posledním balonem turnaje, jinak vyhráli také vše. Takže také pochvala pro všechny žlutáčky

Omlouvám se tentokrát za delší popis, ale protože s námi jede jen omezený počet rodičů, tak ať si to můžou přečíst všichni 🙂

MY všichni trenéři Vám přejeme krásné Vánoce, hlavně prožité v klidu a v pohodě. Nejlépe je strávit u pohádek a cukroví. A na Vaše děti se těším v Novém roce 2022, kdy doufáme ve stále menší a menší omezení a co největší návrat do normálního fungování našeho sportování, kdy znovu chceme zdůraznit, že sport je opravdu pro děti hodně důležití a Vaše děti ho dělají skvěle.

You may also like...