1. kolo krajského přeboru v barevném minivolejbalu -17.11.2021 v Kolíně

Při dodržení všech covidových opatření a po ochromení karanténou spojenou s naší základní školou jsme se vydali na krajské kolo naši soutěže do Kolína. Bohužel jsme museli odjet s omezeným počtem týmů a některé děti se nemohly zúčastnit, protože turnaj trávily v karanténě. Což není v této době nic zvláštního, ale upřímně, kdyby to nebylo, tak se nikdo z nás zlobit nebude. V soutěži máme přihlášeno 1 modré družstvo a po 5ti červených a 5ti žlutých družstvech. Takže muselo dojít k odhláškám, ale i tak jsme reprezentovali Církvici s počtem 1 modré, 2 červené a 4 žlutá družstva. Turnaje se hrají po celých středních Čechách dle rozdělení KVS. Aby se utkaly všechny děti z celého kraje na jednom místě se povede pouze 2x do roka. Krajská kola se hrají rozdělená. Turnaje se nezúčastnily týmy z Kutné Hory, takže v modré a červené kategorie jsme měli nalosovány pouze soupeře z Kolína. Ve žluté kategorii se s námi utkaly ještě týmy z Čáslavi.

Modrá kategorie měla v tomto kole 9 týmů a naše děvčata rozjela výbornou jízdu. Kdy akorát jednou prohrála a v tomto kole získala fantastické 2.místo. Na jejich výkony jsme opravdu pyšní a budeme rádi, pokud naše nejstarší děti budou hrát tak kvalitní hru.

Červené kategorie se bohužel nemohly zúčastnit děti nemocné či v karanténě. Na turnaj odjely 4 děti, které jsme rozdělili do 2 týmů a v Kolíně jim konkurovaly 4 Kolínské týmy. Takže z celkových 6 týmů naši nováčci v červené kategorie získali skvělé 3. a pořád ještě kvalitní 5. místo. Všechny děti mohou hrát ještě oranžovou kategorii, takže se utkaly s dětmi staršími a hlavně zkušenějšími. Takže potlesk pro ně. Určitě je znát, že děti mají trénink 2x týdně a 1x za 14 dní ještě herní trénink.

Žlutá kategorie měla týmů 10. Bohužel jsme museli ráno jeden tým odhlásit, ale to se někdy stává. Naše 4 týmy se předvedly velmi dobře. Je vidět, že čas, který jim věnujeme, se nám bude vracet pouze v dobrém. Přidali jsme jim 1x za 14 dní herní trénink a děti oproti jiným týmům věděly, co mají na hřišti dělat a mohly se soustředit na svoje výkony. Jedinou nevýhodou bylo, že nemohly odjet všechny děti a musely jsme měnit týmy podle zúčastněných. Některé děti při dlouhých  10 minutových zápasech na konci ztrácely soustředění a vystřídání za kamaráda jsme bohužel nemohly, až na jeden tým, praktikovat. Ale i tak se nám jejich hra moc líbila a jsme s jejich výkony spokojeni. Družstvo C se sehrávalo, vlastně spolu tyto děti ještě nehrály a získaly 9.místo. Družstvo D složené z našich nejmenších zahrálo velice dobře – 3 výhry a 3 prohry většinou se staršími soupeři, paráda. Děvčata z družstva B spolu také hrála poprvé a po celém dni ta hra vypadala moc hezky. A také můžeme jen chválit. Nakonec děvčata získala 4.místo. A naše poslední družstvo, které musíme ještě zmínit, je naše žluté A. Naprosto úchvatný výkon, kdy hrály od rána až do odpoledne s plným nasazením. Opět družstvo složené před turnajem a bez společných i tréninků. Občas měl tým chvilku takového zatmění, které ale trvalo jen chvilku a znovu  děcka rozjela parádní jízdu. Tento výkon nemohl znamenat nic jiného než 1. místo. Jen tak dál, skvělé.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělé výkony, dále zúčastněným dospělým za pomoc při organizaci družstev a i za všechnu další pomoc. Např. i s dopravou. Budeme se těšit na další turnaje.

You may also like...