Celostátní finále minivolejbalu v Praze

Jak jsme získali v celostátním finále 2., 5. a 8. místo

S trochou ostychu a hodně chvilek zvažování jsme se rozhodli, že přihlásíme některé naše týmy do celostátního finále v minivolejbalu do Prahy. Vzhledem k absenci turnajů v předchozí sezóně jsme nominaci provedli na základě předchozích výsledků a přístupu našich svěřenců. Přihlásili jsme pouze 3 naše týmy ve 3 kategorií minivolejbalu, a to v žlutém, oranžovém a zeleném. Nejdříve jsme si účast museli odsouhlasit s rodiči, protože covidová doba je v tomto těžká a ne každý by mohl být ochoten pustit své dítě na tak velikou akci. Odhadem se akce zúčastnilo 400-500 dětí, k tomu doprovod dětí, trenéři, rozhodčí, pořadatelé …. Ale rodiče nám účast odsouhlasili, my děti přihlásili a o víkendu 25.-26.9. jsme jeli reprezentovat do Prahy. V sobotu se hrají základní skupiny, které se do neděle přemění do skupin o pořadí, a to podle toho, jak byly týmy v sobotu úspěšní.

Turnaj byl pro nás velice úspěšný a jak my rádi vlastně slýcháváme: „a kde ta Vaše Církvice vlastně je?“ „A která, že jste ta Církvice“ …. Protože to znamená, že jsme natolik herně na tom dobře, že to soupeře, rozhodčí, organizátory, diváky zajímá.

Žlutá dvojice první den suverénně vyhrála skupinu a v neděli bojovala ve skupině o 1.místo. Neděle již byla úrovní těžká a naši borci vybojovali pro Církvici a pro sebe krásné 5. místo. A to celkem z 30 týmů, kteří se z republiky do soutěže přihlásily.

Oranžová dvojice bohužel prohrála v sobotu jeden zápas a brali 2.místo ve skupině a tím bohužel se zařadili na neděli až do boje o 8.místo. V sobotu hráli skoro bez chyb, tak už v sobotu nás to velmi mrzelo, ale v neděli předvedli fantastickou hru a vyhráli všech 6 zápasů, takže z Prahy vezeme úžasné 8. místo z 33 týmů z celé republiky. Přístup dětí na hřišti a dodržování všeho, co jsme jim během přípravného týdne řekli, bylo pro nás nevyslovenou pochvalou.

Zelená trojička našich děvčat sice měla nejnižší účast soupeřů, a to celkem 10 týmů v celé kategorii. Především asi proto, že zelená kategorie má nejsložitější pravidla a někteří se jim raději vyhnou a hlásí děti do vyšší modré kategorie  – to jsou nejstarší děti. My se jich ale nebojíme a zatím všechny děti, které prošly Církvickým volejbalem a nyní nás reprezentují v kolínském či kutnohorském klubu si ji za nás vyzkoušeli. Děvčata první den skupinu suverénně vyhrála a v nedělí ve výhrách pokračovala. Nejtěžší zápas, který nás čekal, byl s družstvem z Kolína, kde jsme měli také svého odchovance. Velice kvalitní zápas, který děti předvedly, skončil úplně nejtěsnějším výsledkem vítězně pro Kolín a naše děvčata brala krásné a skvělé druhé místo. Tím jeden z našich odchovanců bral za Kolín ale 1. místo. Byl to tak krásný zápas, že ho přišel okomentovat i vrchní pořadatel a vrchní rozhodčí zelené kategorie nestačila děti za volejbalovou úroveň chválit. Krása.

Turnaje se ještě zúčastnil náš další odchovanec, který hraje také již v barvách Kolína a získal se svým týmem krásné 5. místo celkem z 15 přihlášených chlapeckých modrých týmů.

Jsme pyšní na všechny děti a doufáme, že se příští rok v běžném systému na republiku nominujeme a pojedeme opět reprezentovat naše barvy do celostátního kola. A zase budeme vysvětlovat, která ta Církvice jsme – jsme na to, že jsme z Církvice, náležitě hrdí.

Fotogalerie je již přidána – můžete se podívat, jak jsme s dětmi bojovali o nejlepší umístění ……..

You may also like...