Malý Jakubáček – 3.ročník

Pochvala pro všechny zúčastněné děti, velké díky všem rodičům a také našim dospělým volejbalistům, kteří se postarali o rozhodování zápasů. Tento rok rozhodovaly zápasy již i naše děti, které nám z minivolejbalu odrostly. DĚKUJEME VŠEM. VAŠÍ POMOCI SI VÁŽÍME

Co jsme dnes zvládli v číslech – 40 týmů – 10 hřišť – 17 rozhodčích – 4 kategorie – 1 mikrofon – 11 Církvických týmů – 5 volejbalových oddílů – 105 minivolejbalistů – 26 Církvických minivolejbalistů – 37 našich míčů – 24 odehraných kol – ??? počet diváků

Turnaje se zúčastnilo 40 družstev ve 4 kategoriích barevného minivolejbalu.  Oproti loňsku bohužel nemohl přijet tým z Chvaletic, Ale přijely týmy z Čáslavi, Kutné Hora, Dobřichovic a Kolína. Vyrovnal se počet družstev z roku 2020. Kapacitně jsme schopni zvládnout až 64 týmů (16 v každé kategorii), takže pokud nebude náš turnaj ovlivňovat útok různých viróz a nastydnutí, tak se budeme příště těšit na naplnění možné kapacity. Objednávka počasí vyšla vlastně velmi dobře. I když nebylo úplně teplé počasí, tak nám naštěstí za celou dobu turnaje nepršelo, a to je nejdůležitější. O úvodní slovo se postaral pan starosta (děkujeme) a předal další počínání do našich rukou, o které jsme se skvěle jako tým TJ Církvice postarali. Nutno uznat, že tolik lidiček, které přispělo svojí pomocí, by nám určitě všude záviděli. Pořádáme turnaj 1x ročně, takže jsme vlastně každoročně takoví amatéři, ale učíme se z vlastních chyb a snažíme se turnaj dělat nejlépe, jak umíme. Pochvaly, které chodí z domácího prostředí, jsou naprosto úžasné a díky nim máme sílu do další práce s našimi malými volejbalisty.

Letos jsme měli celkem 4 umístění na „bedně“, takže jsme opravdu velice pyšní na naše děti. V kategorii žluté bylo 11 týmů a naše děti braly 1., 2, 4,. 8. 9. a 11. místo. Oranžová kategorie měla také 11 týmů a naše děti byly 1. a 10. V červených bylo 10 týmů a děti braly 3. a 5. místo. A v modré kategorie, kterou tvoří ti nejstarší, bylo 8 týmů a skončila pro nás 4. místem. Letos jsme reprezentovali ve všech kategoriích, takže už jenom toto byl úspěch. Děti hrají volejbal rádi a my je rádi trénujeme. Vítězem jsou určitě všechny děti, které se turnaje zúčastnily a přišly hrát. Nejmenší mají radost z každého bodu, samozřejmě jsou smutní, když se nedaří, ale ta radost z těch vyhraných bodů za to stojí. Nejstarší děti už nás opouští a nastupují do větších oddílů, kde můžou hrát za mladší či starší žactvo a my jsme na ně náležitě pyšní.

Turnaj jsme znovu obohatili o speciální kategorii, a to vyhodnocení nejlepších hráček a hráčů v jednotlivých kategoriích. K hodnocení jsme vyzvali trenéry ze všech oddílů, aby během dne vybrali ve všech kategoriích dle nich nejlepší hráče a hráčky. V 8 kategoriích měly být oceněny děti napříč všemi oddíly. Bohužel se turnaje nezúčastnil žádný modrý chlapec a ocenění jsme mohli předat jen 4 nejlepším hráčkách a 3 nejlepším hráčům. I naše děti byly v užším výběru a žlutý i oranžový chlapci si své ocenění odnesli. Některým to uniklo opravdu o malý kousek.

Oproti loňsku si troufneme říct, že jsme začali vytvářet tradici a budeme v ní pokračovat. Příští ročník bychom zase chtěli v září turnaj uspořádat a jak je uvedeno výše, máme rezervy v kapacitě turnaje. Každá kategorie by se zvládla v počtu 16ti družstev. To by bylo celkem 64 družstev. Ale to co bude, to ukáží další měsíce. Určitě se na naše kamarády ze spřízněných oddílů budeme znovu těšit. A chceme všichni věřit, že náš turnaj není jediný, který se v sezóně 2021/22 odehraje, jak tomu bylo v minulé sezóně a pro děti byl Malý Jakubáček prvním a posledním turnajem v sezóně.

Ve fotogalerii bude přidán odkaz na fotogalerii. Ale musíte chvilku vydržet, než slečna fotografka nahraje fotky.

https://verunkakorinku.rajce.idnes.cz/Maly_Jakubacek_18.9.2021

PořadíŽlutíOranžovíČerveníModří
1.Církvice BCírkvice AKolín BKutná Hora A
2.Církvice ADobřichovice AKutná Hora AKolín A
3.Kutná HoraKutná Hora ACírkvice ADobřichovice A
4.Církvice EKutná Hora BKutná Hora BCírkvice
5.Kolín AČáslav ACírkvice BDobřichovice B
6.Kolín BKolín BDobřichoviceKutná Hora C
7.ČáslavČáslav B Kolín CKolín B
8.Církvice FKolín A Čáslav AKutná Hora B
9.Církvice DDobřichovice B Čáslav B
10.Kolín C Církvice B Kolín A
11. Církvice C Čáslav C 

Anketa nejlepších hráček a hráčů:

KategorieNejlepší hráčka turnajeNejlepší hráč turnaje
ŽlutáAdéla VáchováDaniel Lacina
OranžováElen HudečkováAntonín Wanek
ČervenáLucie VeverkováŠtěpán Šotola
ModráHana Geršlováx

You may also like...