Aktuálně u volejbalistů – jaro 2020

To co přišlo místo plánovaného jara, nečekal asi nikdo z nás. Místo, abychom se po jarních prázdninách, vrátili do naší sokolovny, byla sokolovna uzavřena a všechny sportovní aktivity zakázány. Koronovir způsobil, že se zastavilo v podstatě vše kolem nás. Ale nyní se už vše rozvolňuje a můžeme se pomalu navracet k naším oblíbeným činnostem.

Dospělí volejbalisté vyrazili poprvé na antukový kurt 29.4.2020, ještě za podmínek 10ti členných skupin sportovců. Spíše o volejbale, to bylo o diskuzi, která probíhala i během hry, protože jsme se prostě dlouho neviděli 🙂

Úspěšné zavedení tréninků dospělých nás vedlo k diskuzi, nejdříve mezi trenéry, později mezi rodiči a hlavně k rozhodnutí, uspořádat tréninky pro děti. První termín kvůli chladnému počasí bohužel nevyšel, ale již druhý pokus se vydařil a ve středu 13.5.2020 v 15:00 se náš volejbalový dolík zaplnil 4 skupinkami malých volejbalistů. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě na pátek sezvaly děti od 5.třídy a starší. A začali jsme s nimi zkoušet šestkový volejbal.

Vidět děti zpátky na hřišti byl krásný pocit a jejich nadšení, které z nich úplně sálalo, bylo také skvělé. Máme plno energie do dalších tréninků. A jak to máme v plánu. Do června bychom chtěli pokračovat jenom venkovními tréninky, takže pouze za příznivého počasí. Pokračovali bychom i v rozdělení do 4 skupinek, aby se nám neprolínalo zbytečně větší množství dětí.

Potom bude léto, kdy běžně s dětmi netrénujeme, až na poslední týden v srpnu, kdy je naplánováno letní soustředění. Až budou nějaká vydaná pravidla pro letní akce, zatím jenom probíhají informace, že by tábory měly být, tak určitě se ozveme s dalšími informacemi. Chtěli bychom zkusit ještě snížit cenu, aby to nyní bylo pro rodiny příznivější. Vše bude záviset na dotacích. No a po soustředění začíná další školní rok a ten je ještě daleko …..

You may also like...