Festival Minivolejbalu Neratovice 25.-26.1.2020

Na konci ledna se tradičně koná festival minivolejbalu v Neratovicích. Oproti krajským kolům se účastnici můžou zapojit ve všech 5ti kategorií minivolejbalu. Takže pro třeťačky super úleva z těžkého červeného mini… Začíná se v sobotu ráno modrým a zeleným minivolejbalem. Kdy modrý je rozdělen do kategorie dívek a chlapců. Bohužel jsme letos neměli dostatek dětí k nominaci a mohli jsme přihlásit až červené volejbalisty. Pro červené začal volejbal v sobotu odpoledne, kde jsme přihlásili 2 družstva. Musím konstatovat, že se nás držela trochu smůla při losu, ale i tak s výsledkem můžeme být spokojeni. V základní části přišlo od obou družstev jedno zaváhání a skončili jsme na druhém místě. V předpavouku jsme smolně narazili na sebe navzájem. Vítěz šel bojovat do pavouka – nejlepších 16 týmů a prohraný bohužel už jenom o 17. až 24. místo. Další úskalí losu bylo, že vítěz nejen, že vyřadil naše druhé družstvo, ale nastoupil proti Kolínskému A, které tentokrát hrálo svoji soutěž start x cíl a nemělo konkurenci. Takže bohužel na nás zbyl boj pouze o 9. až o 16. místo. Nakonec jsme přivezli 10. a 19. místo z celkových 51 družstev z celého středočeského kraje.

V neděli tradičně pokračuje turnaj kategorií žlutou a oranžovou. Pořadatel bohužel tuto část již opakovaně zkracuje a bojuje se pouze o první osmičku. Všichni kdo vypadnou dříve si zahrají pouze jeden zápas a můžou jet domů. Takže většinu dětí z haly čekaly za den 4 zápasy po 5ti minutách. Vzhledem k tomu, že děcka vstávaly po 5. hodině a absolvovaly dalekou cestu mi to přijde trochu málo. To se ale netýkalo našich žlutých ani oranžových. Pouze žluté B, po přesunu všech dětí do jiných týmů, sbíralo zkušenost a skončilo na chvostu startovního pole. Ale čerstvě vytvořené oranžové družstvo, složené z oranžové hráčky a žlutého bojovníka, který zase chyběl druhému žlutému bojovníkovi, ale nahradil ho další žlutý bojovník v našem žlutém A, který zase naopak chyběl v našem žlutém B, které sbíralo ty zkušenosti :-)))) (jestli se někdo nezamotal, tak ať se přihlásí – já měla hlavu zamotanou až až). Takže zpět … oranžové družstvo překvapilo sérií výher, kde je zastavily až ve čtvrtfinále Kolíňáci (celkový vítěz turnaje) a bojovalo pořád o krásné 5. až 8. místo. Oranžové družstvo dosáhlo na skvělé 7. místo, které po změně sestavy nikdo nečekal. Turnaje se zúčastnilo 45 oranžových družstev z celého Středočeského kraje. Super výsledek, gratulace. Obdobná gratulace patří žlutému A, protože po vítězství ve skupině prohráli děti také až ve čtvrtfinále a také bojovali o 5.až 8. místo a shodně si vezly z Neratovic 7. místo, tentokrát z 48 družstev z celého kraje. Skvělé, opravdu dobrá práce a mimochodem dvě jasná postupová místa na republiku. Loni byl postup pro první desítku, tak by těch postupů mohlo být více.

V obou dnech to byl volejbal moc hezký, nasazení dětí obrovské a hodně hezkých zákroků. Pochvala a potlesk pro všechny děti.

Děkuji všem zúčastněným, rodičům, kteří oba dny pomáhali, mockrát děkuji. Na dálku děkujeme Kolínským volejbalistům za nedělní dopravu autobusem ….

Jen bych na závěr takové malé slovo od trenérů, trénujeme malé děti, které tomu ještě tak nerozumí, ale pokud dělají sport, tak bychom chtěli, aby počítali s pravidelnými tréninky (to se děje a jsme za to rádi), účastmi na turnajích (tolik jich do roka není, aby se s nimi nedalo ve většině případů počítat) a také s letní přípravou, kterou pro děti tradičně zajišťujeme. To že se takto malým dětem někdy nechce, se stává a tady poprosím, Vás, o spolupráci, zkuste jim to vysvětlit a uvidíte, že i když se jim někdy nechce, tak ať už trénink nebo turnaj si se svými kamarádi užijí. Mockrát děkuji za nás všechny trenéry, protože opačný přístup nám naši dobrovolnou práci komplikuje.

You may also like...