Turnaj minivolejbalu 15.12.2019 Kolín

V neděli 15.12.2019 proběhl v Kolíně poslední turnaj letošního roku, ale teprve druhý turnaj sezóny 2019-2020. Byli jsme svědky mnoha hezkých výsledků, ale občas ještě i začátečnických zaváhání, především u nováčků ve svých kategoriích. Opět ale myslím, že můžeme být na děti pyšné, protože se všechny děti snažily předvést to nejlepší, co se naučily. Ve všech kategoriích jsme opět bojovali ve skupinách o 1.místa, takže to hovoří za vše, super výsledek. Sice jsme tentokrát žádné 1.místo nepřivezli, ale to je také jedna z tváří minivolejbalu. Drobné zaváhání, znamená prohraný zápas a konec nadějí na 1.místo. To pak sebere trochu chuti a další zápasy to ovlivní. To se stalo našim žlutým i červeným A a vrátit se do zápasů je potom velice těžké. A někdy i jeden prohraný zápas na první místo stačí, jen se na to nesmí zapomenout. Ale boj ve skupině o 1. místo je dobrá vizitka. Mimochodem je opravdu dobrou vizitkou našich dětí ta snaha, kterou předvádí i přes únavu až do konce.

Žlutý minivolejbal vyrazil do Kolína s celkovým počtem 5ti družstev. Podařilo se všechny děti udržet zdravé a nemuseli jsme odhlašovat, což dělám vždy velmi nerada. Bylo to pro děti náročné, ale dohráli turnaj až do konce. Družstvo A a B se dostalo do boje o 1.místo a družstva C, D a E se snažily vybojovat místo 9., což se bohužel nepodařilo. Z Kolína odvážíme 5., 8., 13., 15., 16. místo z celkových 16ti družstev. Bohužel byli kluci z C vyhlášeni na 14.místě a asi to tak i zůstane ve výsledcích, ale měli chybně napsán výsledek s naším E. Už jsem to v Kolíně bohužel nestihla zkontrolovat.

Červený minivolejbal má v soutěži přihlášená 3 družstva. Družstvo A zahájilo dlouhou sérií výher, kterou ukončilo až v posledních dvou zápasech celého dne. Dva nejtěžší soupeři na závěr asi byly nad síly našich děvčat. Děvčata prohrála vždy jen o 2 bodíky, škoda. Družstvo B a C si v základní skupině shodně 2 zápasy vyhrálo a 2 prohrálo. Minivolejbalová matematika, kdy je opravdu důležitý každý bodík, nejen vyhraný zápas, poslal překvapivě družstvo C do boje o 1. místo a družstvo B do boje až o 9. místo. Družstvo B už neponechalo nic náhodě a všechny zápasy vyhrálo, takže krásné 9.místo a družstvo C se v těžké skupině o 1.místo sice pralo statečně, ale je z toho pouze 8.místo – ale holky: nádherné, tleskám. Takže červená skupina si odváží 3., 8., a 9. místo z 20 družstev a pozor – titul nejlepší hráčky červeného minivolejbalu.

Modrý minivolejbal měl trochu problém s uprchlíky a byli jsme rádi, že máme 3 děti. Ty ale jako minule opět nezklamaly. Ve skupině výsledky tak na střídačku – výhra x prohra, ale díky zapálení našich dětí, opět boj ve skupině o 1.místo. Ve výsledku krásné 5.místo z celkových 18ti družstev – gratuluji děcka, moc pěkné.

Celý den jsem opět poctivě sledovala, na čem musíme pracovat, doufám, že to pozorují i děti, že mají občas někde nějakou mezeru, ale po neděli můžeme určitě jen chválit, chválit a chválit, naše děti jsou moc šikovné a většinou je radost s nimi pracovat. Na další poctivou práci se budu se všemi trenéry těšit až v Novém roce, tuto středu trénink nebude, ale 8.1.2020 se na děti moc těšíme.

Přeji krásné, klidné a pohodové prožití Vánočních svátků. Veselé a spokojené děti, které budou třeba s Vámi sledovat pohádky a vůbec nebudou zlobit.

Přeji hodně štěstí, zdraví a pohody do Nového roku a opravdu se budu na všechny z Vás v Novém roce těšit.

You may also like...