Minivolejbal 17.11.2019 Kolín

V den státního svátku, 17.11.2019, již tradičně proběhl turnaj minivolebalu. Z našeho oddílu se zúčastnilo 5 družstev v žluté kategorii, 3 družstva v červené kategorii a 1 družstvo v modré kategorii. Děti se na turnaj připravovaly od září ve dvou tréninkových skupinách a nyní měly konečně možnost předvést, jak se jim příprava dařila. Turnaje se zúčastnilo i dostatečné množství doprovodu, takže jsme si krásně družstva rozdělili a přehlídka našich výkonů mohla začít a že bylo na co se koukat. Starší dětí ukázaly, že na trénincích nezahálí a začátečníci předvedly opravdu slušný volejbal a pokud vydrží, tak se můžeme těšit na další dobrá umístění, které se nám již několik sezón daří z turnajů přivážet. Samozřejmě jako trenéři jsme nedostatky viděli a budeme se jim v trénincích věnovat, ale to nám nemůže zkazit dojem z výkonů dětí. Po náročném dni jsou chybky u dětí doufám zapomenuty a jen můžou vyprávět, jak se jim dařilo.

V žluté kategorii soutěžilo celkem 17 družstev. My jsme měli 2 družstva druháčků a 3 družstva prvňáčků, z toho 2 družstva úplných začátečníků. Družstvo D a E se seznamovalo se systémem a i přes slzičky to nesly děti statečně i když vyhrály jen minimum zápasů, ale těch bodů co daly 🙂 Dokonce na nás nezbylo poslední místo a odvezly jsme z Kolína 15. a 16. místo. Družstvo C již nějaké zápasy vyhrálo, ale většinu prohrálo úplně nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu a když ne jednoho bodu, tak dvou bodů – kluci brali krásné 12. místo. Družstvo B bohužel prohrálo smolně 1 zápas ve skupině 7-9 a zamotaná skupina je poslala do boje až o 7.místo, které si vybojovali. Takže jeden jediný prohraný zápas a až 7.místo – doufám, že si kluci smůlu vybrali, ale také skvělý výsledek. No a družstvo A se zlepšovalo každým zápasem. Prohrálo první zápas 3-5 a od té doby už nezaváhalo. Krásné 2.místo a ještě k tomu Artík vyhlášen za nejlepšího hráče turnaje ve žluté kategorii. Super, všem opravdu tleskáme.

V červené kategorii soutěžilo celkem 21 družstev. Naše družstvo C – mladší třeťandy bojovaly jako dračice, ale troška jistoty a zkušeností v červeném těžkém minivolejbalu jim chyběla, ve skupině bohužel jen 1 vyhraný zápas. Díky tomu šly holky bojovat až o 13.místo, kde už se cítily trošku lépe a přidaly 3 výhry a vezly domů krásné 15. místo – první turnaj v červeném, opravdu dobrá práce. Družstvo B prohrálo ve skupině 2 zápasy a čekal je boj o 7.místo. V dalších zápasech byla vidět již lepší souhra a díky tomu výhra za výhrou a pro nás další krásné 7. místo – stejně jako u žlutých a stejně jako u žlutých jsme šly s družstvem A bojovat do skupiny o 1. místo. Akorát měly holky ze skupiny všechna vítězství v zápasech. Bohužel hned první zápas ve skupině o 1.místo (opět smolně) děvčátka prohrála 10-11 a díky tomu brala až konečné 2.místo – nádherné 2.místo a pro Adrianku ocenění nejlepší hráčky červeného minivolejbalu (škoda, že to nejde rozpůlit, ocenění by si zasloužila obě děvčátka – dobrá práce).

V modré kategorii soutěžilo 19 družstev a našim dětem se podařilo do soutěže dobře vstoupit, ve skupině si prohrály jen jeden zápas a díky tomu další boj našich družstev ve skupině o 1. místo. Tam už se jim bohužel nedařilo a vezeme z Kolína 8.místo. Vzhledem k tomu, že naše děti byly z těch mladších a dokonce Maty má nárok hrát ještě červenou kategorii, Nastěnka začala s volejbalem na jaře, tak super práce. Na konci byla znát únava, ale ta byla u všech dětí.

V souhrnu jsme nebrali žádné poslední místo, naopak ve všech kategoriích jsme bojovali o místo první 🙂

Pochvala patří všem dětem, ať už za výkony, za bojovnost, za chování a většině i za vzájemné fandění. Dále patří poděkování rodičům za pomoc při organizaci družstev a dalším našim trenérům za velikou pomoc. Děkujeme všem

You may also like...