Finále Mělník 8.5.2019

Máme za sebou turnaj v Mělníce, který byl finálem Středočeského kraje. Tentokrát se nám nepovedlo přivézt žádné místo na bedně. Ze začátku byly některé výkony dětí rozpačité, ale na konci jsme nestačili zírat, jak se některá družstva rozehrála.
Všechny dětí mají velikou pochvalu. Děti, které budou hrát stejnou kategorii příští rok, měly tento turnaj pro sbírání zkušeností. Důležité je podotknout, že se turnaje účastnila družstva z celého středočeského kraje.

Žlutáčci hráli na travnatém povrchu, stranou od hlavního pořadatelského stanoviště a užívali si v podstatě piknik se hrou minivolejbalu. Turnaje se účastnilo 42 družstev. Bohužel naše A se nechytilo dobře na začátku a v základní skupině děvčata vyhrála jen 1 zápas. Takže jim zbylo jen hrát o 31. místo, ale to už bylo v naší režii a žádný soupeř neměl šanci. Děvčata hrála svůj volejbal a bylo to naprosto úžasné. Výsledky např. 18:0 a 14:3 o tom vypovídají. Naše B a C se krásně sehrálo a hra vypadala velmi slušně. Z Mělníka odvážíme 31., 40. a 41. místo.

Červený minivolejbal byl rozlučkou družstva A a chlapci se rozloučili důstojně. Dle mého pohledu trenéra, to byl nejlepší výkon z našich družstev. Turnaje se účastnilo 58 družstev a chlapci prohráli jen první a poslední zápas. Bohužel bojovali, také díky zvláštnímu systému turnaje, až o 13. místo. Takže vybojovali velice krásné 14. místo. Družstvo B a C se bude utkávat v červených barvách i příští rok a hra, kterou předváděli byla slušná. Družstvo B vyhrálo ve skupině 3 zápasy a 2 prohrálo a bohužel hrálo až o 25. místo. Nakonec jsme si v červené kategorii odvezli 14., 29. a 48. místo.

Finále modrého minivolejbalu je zvláštní v tom, že hrají dívky a chlapci zvlášť. Většina našich dětí bude hrát modrý minivolejbal i příští sezonu, takže jsme veliké ambice opravdu neměli a cílem bylo, zahrát si hezký volejbal. To se podařilo chlapcům, kteří vyhráli 2 zápasy ve skupině a potom ještě 2 zápasy ve skupině o umístění a mají zasloužené 11. místo z 18. chlapeckých týmů. Děvčata se ze začátku k turnaji nepostavila úplně tak, jak bych si představovala a výsledkem byly samé prohry. Bohužel párkrát velmi těsné a děvčatům chyběla jen taková ta šťáva a chuť. Tu předvedly v posledních dvou zápasech, kde jsem je začala poznávat a doufám, že se poznaly i holky. To už byl velice slušný volejbal.

Odkaz na fotky je ve fotogalerii.

Velké díky obětavému fotografovi …

Výsledky budou zveřejněny jako obvykle na webu: http://stc.cvf.cz/1819/minivolejbal/vysledky/

You may also like...